Výběr koloběžky - OLOMOUC

Současný koloběh je mladým sportem, který se velmi rychle šíří a po západních zemí zažívá boom i u nás. Velkou měrou se o to zapříčinila i česká firma Kostka, která zavčas podchytila tento trend a nabídla nejen českým zákazníkům perfektní koloběžky.

Koloběh je nejenom velmi zdravý (zapojuje se velké množství svalů), bezpečný (rehabilitovat mohou i lidé se sníženou pohyblivostí), ale i velmi praktický (koloběžku můžete využít na cestu do práce, do školy, pro děti do školky, na nákupy apod.).

Některým modelům koloběžek doslova sedí městské prostředí, jiné si libují na horách, závodním modelům sedí silnice a vítr ve vlasech. Koloběžky jsou tak hlavně zábava, co chytí a nepustí.

Za zmínku určitě stojí vysoká nosnost koloběžek (většina koloběžek až 150Kg, u koloběžky XXL dokonce až 200Kg), což ocení lidé s nadváhou, kteří se rozhodli svou váhu zredukovat a koloběžka je pro ně to pravé ořechové (pozn. běžná jízdní kola mají např. nosnost jen 100-120kg).

Velikou výhodou koloběžek je to, že na nich může jezdit doslova každý, kdo má chuť zkusit tento sport. Koloběh je sport velmi šetrný pro klouby a páteř – dochází k minimální zátěži.

Díky rehabilitujícím účinkům koloběžek (posílení hlubokých stabilizujících svalů) pomáhá koloběh proti bolesti zad – a to se v dnešní sedavé době rozhodně hodí!

Jak vybrat koloběžku - přehled sortimentu

Pro správnou volbu koloběžky je nezbytné objasnit několik bodů a odpovědět základní otázky:

 1. Pro koho je koloběžka určená: pro děti, pro dospělé, pro aktivní pejskaře.
 2. Rozlišení, zda se jedná o koloběžkáře začátečníka nebo aktivního uživatele
 3. K jakému účelu bude koloběžka sloužit, která aktivita bude převažovat: jízda v městském provoze, kratší či delší turistické výlety po zpevněných i nezpevněných cestách, jízdy v těžkém terénu (downhill).
 4. Váha postavy: do 100 kg, do 150 kg, nad 150 kg.
 5. Výška postavy: do 190 cm, nad 190 cm.

Koloběžky pro děti:

 Koloběžky pro děti Olomouc 
 • pro děti od 3 do cca 5 let nabízíme odrážedlo KOSTKA RUN
 • výhody: snadný nácvik rovnováhy (bez použití pomoci dospělého) jako základ pro pozdější výuku jízdy na kole
 • pro děti ve věku cca 4-7 let nabízíme koloběžku KOSTKA KID MINI,   KOSTKA STREET KID   či KOSTKA REBEL KID a pro děti ve věku 6-9 let nabízíme koloběžku KOSTKA KID MAXI. Je nezbytné však uvést, že věk zde zásadní roli nehraje - důležitá je motorika, tělesná zdatnost dítěte a také výška postavy
 • větší děti s rozvinutou motorikou mohou již od 8mi let jezdit na koloběžce KOSTKA UNI nebo KOSTKA HILL
 • nejvhodnější koloběžkou pro děti od 4 let věku je KOSTKA REBEL KID

Koloběžky pro dospělé:

Koloběžky pro začátečníky a nenáročné uživatele

Koloběžky Olomouc pro začátečníky a nenáročné uživatele
 • Koloběžky KOSTKA HILL FUN a KOSTKA TOUR FUN svými jízdními vlastnostmi přesně odpovídají požadavkům a potřebám všech začínajících koloběžkářů. Tento model je vhodný i pro nesportovní veřejnost, kde je předpoklad pouze občasného využití
 • KOSTKA HILL FUN a KOSTKA TOUR FUN splňují nejpřísnější bezpečnostní a pevnostní kriteria
 • koloběžky řady FUN jsou s ohledem na použité pláště KENDA dimenzovány pro maximální zatížení 100 kg.

Koloběžky do města

Koloběžky do města Olomouc
 • Ideální koloběžkou do města je KOSTKA REBEL. Se svojí váhou 5,4 kg patří tato koloběžka k nejlehčím svého druhu. KOSTKA REBEL FOLD disponuje navíc skládacím představcem.
 • Koloběžka KOSTKA STREET s 16ti palcovými koly je vyvinuta speciálně pro pohodlnou a svižnou jízdu v městském provozu a kratší výlety. Pro snadnější skladování nabízíme i skládací variantu KOSTKA STREET FOLD.
 • Koloběžka  KOSTKA HILL 3  je velice obratným univerzálním modelem vhodným pro dospělé i děti. Díky svým rozměrům najde tato koloběžka uplatnění nejen ve městě, ale i pro delší výlet po silnici, cyklostezce nebo lesní cestou v mírném terénu.

Na výlety

Koloběžky Kostka Olomouc na výlety
 • Koloběžky KOSTKA TOUR 3 a KOSTKA TWENTY-SIX 3 jsou dokonalou variantou především na delší výlety po silnicích a cyklostezkách, ale hravě zvládnou i jízdu mírným terénem např. šotolinovou cestou.
 • Dalšími modely, taktéž pro turistiku vhodnými, jsou koloběžky KOSTKA TWENTY 3 a KOSTKA HILL 3. Ty jsou díky svým menším rozměrům a celkovou koncepcí velmi obratné a vhodné pro kratší vyjížďky.
 • Koloběžky určené pro turistiku je možné vybavit zvyšovacím DISTANČNÍM KROUŽKEM, který zvýší přední část nášlapu o 2,5 cm a tím zlepší průjezdnost terénem (kamenitý lesní povrch).

Na sportovní trénink

Koloběžky na sportovní trénink

Koloběžky pro nejnáročnější uživatele, modelové řady PRO:

Koloběžky pro aktivní pejskaře:

Venčení psů

Koloběžky na venčení psů
 • Koloběžky KOSTKA TOUR DOG 3 a KOSTKA HILL DOG 3 jsou určeny pro milovníky a chovatele středně velkých psů pro každodenní venčení i delší výlety. Tyto modely mají ve své základní výbavě pružný adaptér a pružné vodítko pro zápřah psa.

 

Mushing (psí spřežení)

Koloběžky na mushing a tahání
 • Koloběžky KOSTKA MUSHING, KOSTKA MUSHING MAX a KOSTKA MUSHING PRO jsou opatřeny pružným adaptérem a vodítkem pro zápřah psa. Pláště s hrubým vzorkem umožňují bezpečnou jízdu i velmi náročným terénem a zaručují lepší ovladatelnost psa. Koloběžky určené pro mushery (sportovní pejskaře) mají rozšířený a zvýšený nášlap umožnující stání sounož.

   

Koloběžky s geometrií HILL

geometrie koloběžky typu hill

Koloběžka KOST KA HILL je univerzální koloběžka pro dospělé i pro mládež a svými rozměry a celkovou koncepcí je vhodnou koloběžkou i pro větší odrostlejší děti. Na hravé a obratné koloběžce KOSTKA HILL je možné podniknout kratší i delší turistické výlety vedené po zpevněných i nezpevněných cestách. Koloběžka si hravě poradí i s mírným terénem, není proto nezbytně nutné jezdit jen po vyasfaltovaných cyklostezkách. Ba naopak, koloběžce nevadí ani šotolinová či lesní nezpevněná cesta. Současně může KOSTKA HILL díky svým menším rozměrům dobře posloužit i v přeplněném městském provoze.

Výška řídítek je fixní. Pro osoby s výškou nad 195 cm doporučujeme výšku řídítek zvýšit pomocí volitelného představce. Koloběžka KOSTKA HILL je osazená řídítky BMX vyrobenými speciálně pro účely koloběhu (geometrie). Pro snadnou úschovu věcí, doporučujeme koloběžku KOSTKA HILL vybavit volitelnou stylovou brašnou, kterou je možné integrovat přímo do BMX řídítek. Brašna je vybavena průhlednou krycí klopou vhodnou pro uschování bezdotykového telefonu. Nášlap je ze spodní strany opatřen speciálními sváry, které zvyšují tuhost a odolnost spodní části rámu a chrání koloběžku při případných kolizních situacích.

Koloběžky s geometrií TOUR

Koloběžky Olomouc

Koloběžka KOSTKA TOUR je vhodnou sportovní koloběžkou pro dospělé i pro mládež. Díky svým jízdním vlastnostem je tento model doslova předurčen pro turistické výlety a to i po nezpevněných cestách. Přední 26 palcové kolo zvyšuje průjezdnost terénem, proto se koloběžka KOSTKA TOUR velmi dobře cítí i v mírném terénu, na šotolinových a lesních cestách. Výhody dokonalého jízdního pohodlí ocení jezdec zvláště při delších výletech.

Výška řídítek je fixní a pro osoby s výškou nad 195 cm doporučujeme výšku řídítek zvýšit pomocí volitelného představce. Koloběžka KOSTKA TOUR je vybavena řídítky MTB, které je možné opatřit elegantní MTB brašničkou sloužící pro snadnou úschovu drobných věcí, jako např. telefonu, klíčů, peněženky, ale i větrovky či montážních klíčů. Nášlap je ze spodní strany opatřen speciálními sváry, které zvyšují tuhost a odolnost spodní části rámu a chrání koloběžku při případných kolizních situacích.

Koloběžky s geometrií REBEL

Koloběžka Kostka Olomouc

Koloběžka KOSTKA REBEL je dokonalou koloběžkou pro městský provoz. KOSTKA REBEL je se svojí vahou 5,4 kg nejlehčí koloběžkou svého druhu. Je skladný, flexibilní a rebelsky živý. Na vývoji této koloběžky se podepsala celá řada technologických inovací, jejichž výsledkem je dokonalé jízdní pohodlí, pro které je koloběžka vhodná nejen do města, ale i na kratší turistický výlet. Dokonce ani 20-ti kilometrový výlet není pro svátečního turistu žádným problémem. Zvláště ve větších městech se koloběžka KOSTKA REBEL osvědčila jako spolehlivý dopravní pomocník.

Do bílých elegantních řídítek je vsazena funkční brašnička, do které je možné uschovat nejen větrovku s peněženkou a pod svrchní průhlednou fólií mobilní telefon, ale spoustu dalších nezbytných doplňků, které jsou k jízdě potřeba. Barevné provedení odráží celkovou designovou lehkost a vyváženost. Křivky decentní černé či červené jsou zvýrazněny bílými liniemi a doplňky. Červené náboje široké jen 65 mm dotváří s nášlapem dokonalý koncept městské koloběžky, za kterou se každý rád otočí.

Rám z vysoko-pevnostní (CrMo) oceli a použitá průmyslová ložiska napovídají, že jízda městem je opravdovou pohádkou. Nášlap je ze spodní strany opatřen speciálními sváry, které zvyšují tuhost a odolnost spodní části rámu a chrání koloběžku při případných kolizních situacích.