Chci vědět více

Chcete se o koloběžkách Kostka dozvědět více? Můžete se začíst do článků, které vyšly v denících, magazínech i novinách. Některé informace Vás zaručeně překvapí jiné možná i pobaví. Jedno je jisté, čím víc budete o koloběžkách vědět, tím více budete toužit si je vyzkoušet na vlastní kůži! A my Vám říkáme, přijďte a zkuste si je! U nás v Moolbiku je na to ideální místo.

 

KOLOBĚŽKA NENÍ JEN PRO DĚTI

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, Časopis KondiceČasopis Kondice | květen 2015:

I když tenhle dopravní prostředek a skvělé přibližovadlo je spojováno spíše s dětstvím, čím dál častěji ji "sedlají" dospělí bez rozdílu věku a pohlaví. Proč tomu tak je, nepochopíte, dokud to nezkusíte. Jízda na koloběžce není nijak náročná, prostě si stoupnete, odrazíte se a jedete. Nemusíte studovat žádnou speciální techniku ani pravidla, stačí vaše intuice, v tom je tento sport úžasný. I když je nutné také dodat, že jakmile začnete víc jezdit, zjistíte, že i tahle sportovní aktivita má vypracovanou techniku a chcete-li jezdit rychle, daleko a dlouho, neuškodí o ní něco vědět.

více...

Koloběžka není jen pro děti, hodí se i seniorům.

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, Olomoucký deníkOlomoucký deník | duben 2015:

V dalším díle seriálu, který přináší regionální Deník ve spolupráci s Českým rozhlasem, se podíváme do výroby v Potůčníku na Šumpersku...

více...

Česká firma chce ve světě uspět s unikátní horskou koloběžkou

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, E15E15 | květen 2013:

Společnost Kostka-kolobka z Hanušovic na Šumpersku dokončila vývoj horské koloběžky, se kterou chce uspět na švýcarském, rakouském a německém trhu a poté i v Česku. Novinku firma představí letos na podzim a příští rok plánuje zahájit její sériovou produkci. Společnost Kostka-kolobka je největším tuzemským a předním světovým výrobcem koloběžek.

více...

Nebojte se a svezte se!

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, Deník PrávoDeník Právo | duben 2013:

Koloběžkový boom posledních let se ze západních zemí pomalu dostává až k nám. A na koloběžkách začínají jezdit i lidé ve starším věku, senioři a dokonce i lidé tělesně postižení. Už dávno neplatí, že koloběžka patří pouze dětem. Jízda na ní přináší radost z pohybu všem věkovým kategoriím a hlavně aktivním seniorům.

více...

Nebojte se a svezte se!

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, Revue 50 plusRevue 50 plus | duben 2013:

Budete překvapeni, jak je to snadné a navíc pro tělo velmi prospěšné!
Koloběžkový boom posledních let se ze západních zemí pomalu dostává až k nám. A na koloběžkách začínají jezdit i lidé ve starším věku, senioři a dokonce i lidé tělesně postižení!

více...

Královna koloběžka slaví triumfální návrat

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, 100+1 zahraniční zajímavost100+1 zahraniční zajímavost | březen 2013:

Koloběžkový boom, který v posledních letech propukl v západních zemích, se pomalu dostává i k nám. Ukazuje se totiž, že jízda na koloběžce je pro tělo velmi zdravá, spálíte při ní spoustu kalorií a navíc se výborně hodí jako rehabilitace pro seniory i tělesně postižené

více...

Koloběžka je nejlepší příprava na zimu

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, Psí sportyPsí sporty | únor 2013:

Železná vůle, autorita a každodenní tvrdá dřina ? to je mushing! Umíte si představit, že jsou tyto vlastnosti skloubeny v drobné a křehké dívce? O dvacetileté Švédce Sandře Asander se hovoří jako o největším švédském talentu posledních let. Je čerstvou držitelkou zlaté medaile ze Skandinávského mistrovství ve skijöringu (běh na lyžích se psem).

více...

Sháněl jsem koloběžku pro syna. Nakonec je výrábím já

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, MF dnes | Olomoucký krajMF DNES | 11. únor 2012:

Rozhovor s výkoným ředitelem a majitelem firmy Kostka - kolobka.

V Mladé frontě dnes vyšel velice zajímavý článek o vzniku naší firmy.

"Jak jste vlastně přišel na to, že budete vyrábět zrovna koloběžky?"
"Když měl syn šest roků, přemýšlel jsem o dárku k Vánocům. Řekl jsem si, že už je dost velký na koloběžku. Sháněl jsem po obchodech, ale byl to velký problém. Nenašel jsem zkrátka nic, o čem by se dalo říct, že by mě to uspokojovalo. Po zkušenostech s výrobou rámů na kola jsem se rozhodl, že koloběžku vyrobím. Zároveň jsem vyráběl ještě jednu pro synovce. Kluci měli velkou radost. A já taky. Hned jsem měl spoustu zájemců, tak jsem si řekl, že bychom mohli koloběžky vyrábět ve velkém. Vyrobili jsme první sérii dětských koloběžek. Prodávaly se skvěle. Potom jsem si vyrobil pro sebe větší koloběžku, abych mohl jezdit se synem. A zase byla hned kupa zájemců. Za první rok jsme udělali přes tři stovky koloběžek. To bylo číslo, o kterém se mi ani nezdálo?."

více...

Odhoď zábrany a svez se!

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, časopis PULSPULS, červen 2011:

Letní sezona se kvapem blíží a někteří z nás mají v létě snahu své tělo spíše zakrývat. Bedlivě zkoumají před zrcadlem i nepatrný faldík a neustále nasazují nové a nové diety. Je nejvyšší čas svoji koncepci a strategii od základu změnit. Přemýšlíte, jak odbourat přebytečné faldíky, zpevnit svalstvo, vytvarovat zadeček a těšit se na léto do plavek? Nejlépe na koloběžce!

Většina z nás má koloběžku spojenou s dětskými radovánkami kolem domu. Ale myslet si, že...

více...

Žijte v každém věku plnohodnotně, bez omezení A SVEZTE SE S NÁMI!

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, časopis REVUE 50REVUE 50, červenec 2011:

V posledním období zažívá v západních zemích obrovský boom jízda na koloběžkách. Většina z nás má koloběžku spojenou s dětskými radovánkami kolem domu. Ale myslet si, že koloběžka patří pouze dětem, je omyl. Právě v německy mluvících zemích a v zemích Beneluxu je na cyklostezkách a in-line dráhách nejvíce vidět padesátníky a aktivní seniory. Koloběžkový sport totiž skrývá netušené možnosti v podobě celkového procvičování většiny svalových partií. Hlavně těch, které při běžném pohybu leží ladem a postupně degenerují.

více...

Bolesti zad? Ujeďte jim!

Koloběžky KOSTKA - napsali o nás, časopis run the world magazinerun the world magazine, květen 2011:

Trápí vás bolesti zad? Pak zkuste občas nahradit běžecký trénink jízdou na koloběžce. Pomůže vám nejen účinně posílit zádové svaly, ale také zhubnout, zlepšit vytrvalost a odrazovou sílu. A navíc je to skvělá zábava! ?Jízda na koloběžce je velmi vhodná na posílení a tvarování svalů dolních končetin, zpevnění hýžďových a bočních zádových svalů. Navíc jí lze..."

více...